איך להביא לקוחות

כל עסק ולא משנה אם הוא עסק צעיר או ותיק רוצה להביא לקוחות חדשים על מנת להגדיל את נפח הרווחים, הבעיה היא שבשוק מוצף ורווי כמעט בכל תחום, ללקוחות ישנה בעיה לבחור בין העסקים המציעים את המוצר או השירות.

לא תמיד העסק הטוב הוא זה שזוכה בעסקה ובלקוח ולא תמיד הלקוח מבצע בחירה מושכלת – הרעיון הוא חדירה למודעות הלקוחות באופן רציף וטבעי ככל האפשר.

הרעיון של חדירה למודעות הציבור או מודעות קהל הלקוחות הוא רעיון עתיק יומין ובסיסו בצורת החשיבה של בני האדם. אם ניקח לרגע חברה כמו קוקה קולה המוציאה מליונים על פרסום בכל חודש נוכל לראות שקוקה קולה למשל אינה צריכה לחדור למודעות במלוא מובן המילה אבל בשוק בו שאר המתחרים כמו פפסי ו-RC קולה מפרסמות ללא הרף, קוקה קולה חייבת לשמור על הגחלת ו"להזכיר" ללקוחות ולציבור את המשקאות שלה.

ג'ינגלים קליטים, דוגמנים ודוגמניות ומקומות אקזוטיים בעולם הם כלים להעביר תחושה או מחשבה לציבור.

אמנם לא כל עסק יכול לפרסם באותם תקציבים של חברה כמו קוקה קולה אבל ניתן בהחלט "לתזכר" לקוחות ולקוחות פוטנציאליים על ידי שימוש בכלי פרסום כמו מוצרי פרסום.

השימוש במוצרי פרסום מחדיר את העסק, המוצר או השירות שלכם באופן רציף וטבעי – רציף כי מוצרי פרסום נמצאים בשימוש כל הזמן, וטבעי כי החשיפה ללקוחות ולקוחות פוטנציאליים נעשית תוך כדי שימוש במוצר ואיש אינו מבחין כי מדובר בפרסומת.

כוח המוצרים הוא עצום וצריך לרתום אותו בצורה חכמה, ישנן חברות המציעות מוצרי פרסום ללא כל מחשבה – "ביחרו את המוצר ונדפיס לכם לוגו עליו" אייקון מוצרי פרסום מתגאה ומתהדרת בשנים של ניסיון בתחום עם צוות יועצי פרסום מעולם מוצרי הפרסום העוזר ומכווין לקוחות למוצרי הפרסום הכדאיים ביותר עבורם ועבור העסק שלהם .