כיצד ליצור קמפיין

לאחר הפעולות הברורות מאליהן כמו הגדרת תקציב ומטרת הפרסום (מבצע,קידום מכירות למוצר קיים, מתנות לחגים או כל נושא אחר) יש להגדיר את הכיתוב על מוצרי פרסום ולא משנה באיזה מוצר מדובר. חשוב לזכור כי כאשר מדובר במוצרי פרסום שטח הפרסום על גבי המוצר משתנה וישנם מוצרי פרסום עם שטח גדול מאד לפרסום יחסית אל מול מוצרי פרסום עליהן ניתן להטביע להדפיס לחרוט וכו' רק לוגו או מספר מילים מוגבל, לכן חשוב לדעת מראש מה רוצים לפרסם מבחינת המלל או האיור ולקחת בחשבון את גודל המוצר (ישנם אלפי מוצרי פרסום בגדלים שונים).

קהל היעד

לאחר שביססנו את המלל או האיור על גבי המוצר חשוב לכוון לקהל יעד מסוים. ילדים למשל ישמחו לקבל מוצר אחד ומבוגרים ישמחו לקבל מוצר אחר, אנשי מכירות ישמחו לקבל יומנים או פולדרים ודמיהם ואילו אנשי הייטק יעדיפו דיסק און קי או נגני מדיה, קהל היעד מהווה גורם מהותי ביותר בבחירת מוצרי פרום.

אורך הקמפיין

מובן מאליו שחשוב לדעת מראש לכמה זמן מחליטים לבסס את מסע הפרסום, כמו בכל מסע פרסום ישנה עלות ובמקרה של מוצרי פרסום עלות הפרסום היא עלות מוצרי הפרסום עצמם וכמובן ההחלטה לחלקם בנוסף למוצר קיים כמתנה פרסומית או כמתנה בלבד.

שימוש מושכל במוצרים

כל מוצר פרסום יכול לשמש לפרסום או לקידום מכירות, ההבדל המהותי הוא באופן חלוקת המוצר. מוצרי פרסום המשמשים לפרסום בלבד מחולקים חינם ללא תמורה בדרך כלל, ואילו מוצרי פרסום המשמשים לקידום מכירות בדרך כלל יחולקו לאחר רכישת מוצר אחר לדוגמא – "קנה מחשב קבל דיסק און קי מתנה" וכיוב'. שימוש במוצרי פרסום כאמצעי לקידום מכירות טומן בחובו עוצמה רבה שכן מתנה יכולה "לשכנע" את הקונה לבצע רכישה בקלות יחסית